Gál Tamás a Komáromi Jókai Színház új igazgatója
A nyitrai megyegyűlés rábólintott a versenybizottság javaslatára, így május 20-ától Gál Tamás foglalja el a Komáromi Jókai Színház igazgatói székét.
Múlt év decemberében írta ki Nyitra megye a pályázatot 10 kulturális intézmény igazgatói posztjára, köztük a Jókai Színházéra is. A döntőbizottság február 24-én hallgatta meg a színház igazgatói posztjára jelentkezett két pályázót, nevezetesen Fabó Máriát, a színház marketingvezetőjét, valamint Gál Tamást, a Csavar Színház alapítóját.
A beadott pályázatok és a meghallgatások alapján a Nyitra megye önkormányzata által létrehozott bizottság döntésére az akkori tervek szerint március 30-án került volna sor, a koronavírus okozta helyzet miatt azonban elhalasztották. A napokban viszont hivatalosan is rábólintottak a versenybizottság javaslatára és május 20-ától, 5 évre nevezték ki a Komáromi Jókai Színház új igazgatóját, aki nem más, mint Gál Tamás, aki Tóth Tibort váltja az igazgatói székben.
Tóth Tibor 2004 óta töltötte be ezt a posztot, tavaly októberben váltották le, azóta megbízott igazgatóként dolgozott a színházban.
Gál Tamás Jászai Mari-, és Deszka-díjas színész, 1978-ban született Dunaszerdahelyen, itt érettségizett 1996-ban. 2003-szerzett diplomát a Pozsonyi Színművészeti Egyetemen. Játszott a Kassai Thália Színházban és a Komáromi Jókai Színházban. Később alapítója volt a Szevasz Színháznak, valamint 2007-ben Czajlik Józseffel megalapította a Epopteia Műhelyt is. Feleségével, Kiss Szilviával 2007-ben létrehozták a Csavar Színházat. 2009-től szerepel a Soproni Petőfi Színház előadásaiban. Gál Tamás a körkép.sk hírportálnak úgy nyilatkozott, elsősorban jó színházat szeretne csinálni. Nagyon fontos számára, hogy színháza a Felvidéken élő magyarok öntudatát erősítse.
Az 1952-ben alakult Magyar Területi Színház utódjaként, a komáromi Jókai Színház fontos szerepet tölt be a szlovákiai magyarság közművelődésében. Jelenlegi nevét 1990-ben vette fel. A színház Jászai Mari-díjas művészei: Bandor Éva és Tóth Tibor. Örökös tagja a Kossuth díjas Boráros Imre.
Mivel még nem lehet látni a koronavírus-járvány okozta folyamat végét, a színház a nézők türelmét kéri, az előadások újraindítása egyelőre nincsen napirenden.